Кріплення та кріпильна техніка +38 (098) 317-97-75+38 (063) 454-40-69 Гідравлічне обладнання +38 (050) 504-43-18+38 (098) 317-97-75
+38 (050) 504-43-18 Гідравлічне обладнання

Генератори

You have chosen:
Vendor
Потужність, Вт
Потужність двигуна, к.с.

Генератори напруги

Найкращий спосіб отримання електроенергії для побутових потреб — розетка. Ні шуму, ні клопоту, ні запахів. За відсутності стабільної мережі електроживлення або аварії, виникає потреба в аварійному джерелі. Зручним та надійним рішенням може стати персональний пересувний генератор.

Види побутових електрогенераторів

Виробники пропонують пристрої кількох видів. Причому кожен вид представлений лінійкою моделей різних потужностей. Це дає можливість споживачеві підібрати зразок, який максимально відповідає його вимогам.

По виду споживаного палива розрізняють генератори:

 • бензинові;
 • на дизельному паливі;
 • комбіновані (газ/бензин);
 • на газовому паливі

Газові генератори можуть працювати на балонному газі, на природному газі або обох видах газу. Комбінований варіант генерації електричного струму передбачає можливість роботи як на бензині, так і газі.

Вибираючи модель генератора, споживача насамперед цікавить собівартість згенерованого кВт/години електроенергії, яка більшою мірою визначається вартістю палива.

Ще кілька років тому можна було впевнено сказати, що найдешевша енергія виходить від газового генератора. Далі вибір зупиниться на дизельному варіанті. І найдорожча енергія буде під час роботи на бензині. Тепер ціни різні види палива встановилися в такий спосіб, що ціна кВт/години практично однакова.

Залежно від способу переміщення пристрої ділять на:

 • портативні;
 • пересувні;
 • стаціонарні.

Спосіб переміщення безпосередньо пов'язаний із вагою та габаритами. А вага та габарити, у свою чергу, визначається потужністю пристрою.

Конструктивні особливості генераторів виділяють ще чотири види:

 • синхронні;
 • асинхронні;
 • із ручним запуском;
 • з автозапуском.

Основна маса, представлених у продажу екземплярів є однофазними генераторами. Це пов'язано з тим, що майже всі побутові електроприлади споживають саме такий тип напруги. Для специфічних споживачів можна придбати і трифазні моделі.

Різницю в принципах роботи синхронного та асинхронного генератора не фахівцю зрозуміти складно. Та це споживачеві й не потрібно. Він повинен розуміти, що якість електроенергії у синхронного генератора дещо вища. Однак, зустрічаються вони рідше і коштують дорожче. Тому, якщо ваші електроприлади не відрізняються специфічними вимогами до якості напруги, зупиніть вибір на асинхронному генераторі.

Моделі із ручним запуском вимагають присутності людини для запуску генератора. Якщо ви не хочете вночі в мороз бігти по заметах до місця встановлення генератора і запускати його, тримаючи в зубах ліхтарик із батареєю, що сів, то вибирайте моделі з автозапуском.

Звичайно, вони дещо дорожчі, але запустяться без вашої участі, переключивши електромережу зі стаціонарного живлення на аварійний від електрогенератора. Також проведуть зворотну процедуру при включенні основної мережі.

Влаштування генераторів та особливості роботи

Бензиновий генератор

Залежно від ваги, потужності та габаритів агрегат монтується на стаціонарному фундаменті, переносній рамі (часто з коліщатками) або у вигляді переносної валізки. В основі пристрою є бензиновий двигун, вал якого з'єднаний з валом електрогенератора.

Комплектується баком для палива та контрольно-вимірювальними приладами: вольтметром, покажчиком рівня палива, сигналом аварійної зупинки тощо. Крім того вимикачами та перемикачами для управління процесом:

 • вимикачем стартера;
 • аварійним вимикачем;
 • перемикачем напруги.

Незважаючи на простоту пристрою, що здається, бензиновий генератор вимагає акуратного поводження і строгого дотримання правил експлуатації та техніки безпеки. Це обумовлено наявністю легкозаймистої речовини та високої напруги. Це стосується всіх видів подібної техніки.

Дизельний генератор

Ці моделі багато в чому повторюють своїх бензинових побратимів. Єдина істотна відмінність полягає у комплектації дизельним двигуном. А переваги дизельних двигунів стають перевагами генераторів, на їх основі:

 • робота у широкому діапазоні температур;
 • великий моторесурс;
 • порівняльна простота обслуговування.

Конструктивні особливості дизеля дозволяють робити екземпляри великої потужності. Тому склалася практика електрогенераторів до 5-6 кВт робити на основі карбюраторного двигуна, а до 10 кВт — дизельні.

Інверторний генератор

Цей пристрій важко віднести до будь-якої класифікації через його відносну новизну і унікальність. Його основою може бути будь-який із перелічених вище видів, доповнений електронним блоком управління.

Електроенергія невисокої якості (ніж грішать багато зразків генераторів) в інверторі спочатку випрямляється, потім перетворюється на якісну енергію із заданими характеристиками.

Такі пристрої необхідні для підключення комп'ютерів, вимірювальних приладів, медичного обладнання. Для всього, що має підвищені вимоги до якості живлення в частині напруги, частоти та пульсації.

Газовий генератор

Робота газового генератора аналогічна роботі карбюраторного та дизельного побратимів, тому немає сенсу повторювати її опис, але особливості не можна оминути.

З особливостей слід зазначити мінімальний термін роботи до технічного обслуговування, що становить до 100 годин. Це означає, що через кожні 100 годин роботи генератор потрібно зупиняти для заміни олії та фільтрів. Тому такі генератори ставлять виключно як аварійні джерела і лише у місцях, де відключення електроенергії не часті та не тривалі.

Наступна особливість пов'язана зі специфічними вимогами до роботи з газовими магістралями та пристроями. Якщо модель на рідкому паливі можна встановити та обслуговувати самому (за наявності відповідних знань та навичок), то газові моделі краще доручити сертифікованим фахівцям.

Якщо в першому випадку ціна помилки — зупинка в роботі пристрою, то в другому випадку — майно, що згоріло, і людські жертви.

Як вибирати генератор

Почніть вибір з підрахунку сумарної потужності пристроїв, які ви можете увімкнути одночасно, додайте до неї 10-20% для надійності, і ось ви вже знаєте, якої потужності генератор необхідно шукати.

Вид генератора вибирається з умов роботи. Для аварійної дачної системи, наприклад, підійде карбюраторний або газовий генератор. Для освітлення та обігріву теплиці найкраще дизельна модель.

Варіантів дуже багато. Для обліку всіх нюансів та кращого вибору можна звернутися до фахівця або, у крайньому випадку, користувача з досвідом. Найголовніше у виборі — це виробник генератора та репутація продавця. Інакше найкращий варіант вибору може виявитися найгіршим, в результаті виходу виробу з ладу.

Поширені запитання про Генератори

Какие товары в категории Генератори самые популярные?

Почему стоит купить Генератори в Булат Металл?

Булат Металл предлагает выгодные цены на Генератори, а также прогрессивную скидочную систему для постоянных клиентов.