Кріплення та кріпильна техніка +38 (098) 317-97-75+38 (063) 454-40-69 Гідравлічне обладнання +38 (050) 504-43-18+38 (098) 317-97-75
+38 (050) 504-43-18 Гідравлічне обладнання

Кліщі

You have chosen:
Vendor
Довжина, мм
Сортування: по ціні
Клещи переставные 16
Немає в наявності

  Кліщі слюсарні — незамінний інструмент у різних роботах

  Слюсарні кліщі — універсальний ручний інструмент, без якого не обходитимуться будівельні та монтажні роботи. Традиційно складається з трьох частин: робочої поверхні (губки або лезо), двох рукояток та шарнірного механізму, що забезпечує плавний рух ручок. Губки мають гостру насічку, що забезпечує утримання предметів.

  Призначені кліщі для захоплення та утримання різних деталей (гайок, заготовок, електротехнічних елементів, контактів наконечників). За допомогою інструмента можна виконати затискач та обтискання. Таким чином кліщі набули поширення в багатьох сферах. Їх використовують у ході слюсарних робіт, монтажу та демонтажу, у сантехнічній справі, на будівельних майданчиках та у побуті. Залежно від призначення різниться і специфіка конструкції.

  Конструкційні особливості слюсарних кліщів

  За рахунок того, що слюсарні кліщі, як і столярні, виготовляються для роботи з різними деталями, вони мають різні конструкційні параметри. Залежно від призначення губки можуть бути вигнуті або закруглені. Наскрізний шарнір дозволяє змінювати розміри зіва кліщів. Незалежно від відмінностей, є ряд характеристик, що об'єднують:

  • стійкість до тривалих та регулярних навантажень;
  • матеріали виготовлення високої якості (вуглецева, звичайна, інструментальна або хром-ванадієва сталь, а рукоятки можуть бути із пластику або металу з гумовими вставками);
  • гострота ріжучої поверхні;
  • шарніри, що збільшують силу стиснення.

  Кліщі відрізняються своїм конструктивним виконанням, оскільки призначені для виконання операцій, пов'язаних із різними елементами. Тому класифікувати їх найзручніше за сферою застосування.

  Класифікація кліщів за призначенням

  Слюсарні кліщі можуть мати відмінні деталі, що дозволяють виконати ту чи іншу роботу, тому їх ділять на такі види:

  1. Торцеві або цвяходери — універсальна модель з плоскими краями, що дозволяє піддягати шляпку гвоздика. Також можна використовувати для більших кріпильних елементів. Розрізняються довжиною (20-30 см) та захопленням губок (3.5 см до 10.5 см). Також ціна на них залежить від матеріалу.
  2. Переставні є найбільш популярним інструментом за рахунок простоти та широти розкриття губок, оскільки має вдвічі більше настановних позицій. Підходить для плоских та круглих деталей. Забезпечує потужне захоплення, яке можна регулювати за допомогою кнопки на рукоятці.
  3. Затискні із фіксатором. З їх допомогою можна не тільки зафіксувати деталь, а й повертати її, згинати, утримувати чи викручувати. За рахунок того, що кліщі забезпечують безперервний затискач за їх допомогою зручно склеювати різні вироби. Губки мають форму "С" або "V". Регулювати ширину захвату можна за допомогою гвинта. Тут можна виділити підвид зварювальні кліщі для зварювання.
  4. Сантехнічні кліщі чи трубний ключ. Без нього не обходиться монтаж, ремонт чи демонтаж водопровідної системи. За допомогою інструменту зручно фіксувати плоскі, круглі та кутові елементи (труби, болти, муфти). Відрізняються несиметричною формою.
  5. Для електромонтажних робіт (діелектричні). З їх допомогою виконують обтискання, зачистку, опресовування кабелів різного діаметра та зняття ізоляції. У них ізольовані ручки, що дозволяє працювати з проводами під напругою.
  6. Кліщі для зняття хомутів використовуються в автомайстернях під час роботи з системою охолодження та паливною системою. Підходять для хомутів різної форми та для маніпуляцій у важкодоступних місцях.
  7. В'язальні призначені для скручування та різання в'язального дроту.

  Бувають професійні та побутові кліщі. Різниця між ними не лише в ціні. Спеціалізовані відрізняються підвищеною міцністю, розраховані на регулярне застосування та тривалий термін служби. Але для нерегулярних робіт у побуті немає сенсу переплачувати.

  На що звертати увагу при виборі кліщів

  При виборі слюсарного ключа враховують особливості заготовок, з якими потрібно працювати, та такі параметри:

  • матеріал виготовлення та захисна обробка поверхні;
  • розмір інструменту;
  • кількість позицій при регулюванні обсягу;
  • тип закріплення заготовки (регуляторна кнопка, пружинний механізм);
  • конфігурація та розміри губок;
  • глибина та кількість насічок.

  Має значення виробник. Краще віддати перевагу перевіреному бренду, який стежить за якістю.

  Поширені запитання про Кліщі (інструмент)

  Какие товары в категории Кліщі самые популярные?

  Почему стоит купить Кліщі в Булат Металл?

  Булат Металл предлагает выгодные цены на Кліщі, а также прогрессивную скидочную систему для постоянных клиентов.