Кріплення та кріпильна техніка +38 (098) 317-97-75+38 (063) 454-40-69 Гідравлічне обладнання +38 (050) 504-43-18+38 (098) 317-97-75
+38 (050) 504-43-18 Гідравлічне обладнання

Колуни

You have chosen:
Vendor
Довжина, мм
Сортування: по ціні

    Колуни — зручний інструмент для колки дров

    Колун — спеціальний вид сокири, яку використовують виключно для колки дров. Відрізняється масивними розмірами, довжиною рукояткою, лезо має форму клину, його кути спусків йдуть з нахилом 30 і більше градусів. Саме лезо не ув'язнено, оскільки головну роль грає сила удару. Тому вага колуна може сягати 5 кг. Особлива конструкція дозволяє розколювати тверду та важку деревину з мінімальними фізичними зусиллями.

    За допомогою колуна можна розколоти велике поліно на дві частини одним ударом за рахунок величини кінетичної енергії, що виникає під час замаху. Притуплене лезо не застрягає, а розколює поліно вздовж напрямку волокон. Такий ручний інструмент незамінний у домашньому господарстві, коли необхідно заготовити дрова у великому обсязі. Колуни відрізняються своїми характеристиками, особливості яких важливо враховувати під час виборів інструмента.

    Конструкція та види колуна для дров

    Колуни для дров за своєю будовою відрізняються досить простою конструкцією. Інструмент складається з рукоятки, на яку насаджено голову. За формою леза виділяють три види:

    • клиноподібні колуни для свіжої чи сирої деревини;
    • «вухасті» колуни рекомендовано використовувати для сухих дров, наявність вушок сприяє розширенню тріщини;
    • колун-кувалда з одного боку оснащений лезом, а з іншого — кувалдою, що дозволяє забивати клини.

    Лезо може бути кованим або литим. У першому випадку колун підходить для колки великих чурбанів, оскільки центр ваги зміщений до голови, а вага буде більше 3 кг. Однак при виборі ручного інструменту більше значення мають характеристики сокирища, адже від цього залежить рівень зручності користувача та сила удару.

    Види колунів в залежності від матеріалу рукоятки:

    • Колуни з дерев'яною ручкою – класичний варіант. Виготовляється ручка з м'якої деревини (клен, береза, ясен), що сприяє низькому рівню вібрацій під час удару. Однак дерев'яне сокир часто розколюється під час роботи.
    • Колуни з фібергласовою ручкою характеризуються міцністю та тривалим терміном служби. Композитний матеріал відрізняється легкістю, високими віброгасящими властивостями. Деякі моделі йдуть із гумовим покриттям, що підвищує комфорт. Мінусом буде найвища ціна.

    Що стосується довжини рукоятки, то чим вона довша, тим більше буде сила удару.

    Рекомендації щодо вибору та використання колуна

    Вибираючи колун, орієнтуються на сферу його застосування, частоту використання та фізичні можливості власника. При цьому враховують такі характеристики:

    • форма леза залежить від властивостей деревини: її вологості та щільності.
    • кут заточування леза (оптимально під 40 градусів, проте якщо поліно в діаметрі до 10 см, то заточення не потрібно);
    • довжина рукоятки залежить від діаметра поліна (наприклад, для колки товстих чурбанів підійде масивний колун з рукояттю 90 см, при діаметрі до 10 см досить довжини 40-60 см);
    • матеріал рукоятки: роль грає обсяг роботи, так, для великої кількості цурок підходять колуни з пластиковою ручкою;
    • маса залежить від фізичних особливостей користувача.

    Для ефективного використання колуна слід прикладати надмірні зусилля, оскільки ключову роль грає тяжкість зброї. Але при роботі краще зайняти стійку позицію, розставивши ноги якомога ширше, надіти окуляри та рукавички, а чурбан встановлювати на далеку сторону колоди. Колоть стоїть по тріщинах або вздовж сучків. Особливу увагу слід приділити дотриманню правил безпеки, стежити, щоб робочому майданчику був сторонніх і зайвих предметів.

    Поширені запитання про Колуни

    Какие товары в категории Колуни самые популярные?

    Почему стоит купить Колуни в Булат Металл?

    Булат Металл предлагает выгодные цены на Колуни, а также прогрессивную скидочную систему для постоянных клиентов.