Кріплення та кріпильна техніка +38 (098) 317-97-75+38 (063) 454-40-69 Гідравлічне обладнання +38 (050) 504-43-18+38 (098) 317-97-75
+38 (050) 504-43-18 Гідравлічне обладнання

Насоси для води

You have chosen:
Vendor
Довжина, мм
Потужність, Вт
Сортування: по ціні

Насоси для води: подача та перекачування рідини

Надійне водопостачання — неодмінна умова життєдіяльності людини. Вода потрібна в більшості життєво важливих ситуацій. Починаючи від приготування їжі і до високотехнологічних виробничих процесів.

З іншого боку, часто доводиться вирішувати проблеми із видаленням надлишків води, водовідведенням використаної води тощо. У всіх випадках не обійтись без насосів. Багато варіантів використання води породило безліч конструкцій насосного обладнання. Для правильного вибору насосного обладнання, необхідно знати про його види та сфери застосування.

Технічні характеристики насосного обладнання

Для правильного вибору та надійної експлуатації насоса необхідно знати його технічні характеристики. Найпростіший спосіб ознайомлення з ними — вивчення заводської таблички на корпусі чи технічної документації на виріб.

Вивчаючи документацію, ви зустрінете такі поняття як:

 • мінімальна та максимальна продуктивність;
 • максимальний та мінімальний натиск;
 • максимальна температура рідини, що перекачується;
 • номінальна напруга, потужність на валу, сила струму;
 • клас ізоляції, клас захисту та матеріал обмоток;
 • мітка про наявність вбудованого теплового захисту на обмотці.

Неприпустимо працювати при продуктивності менше за мінімальну. В цьому випадку відбувається перегрівання внутрішньої частини насосу. Перевищення продуктивності може статися у разі роботи без гідроопору (відкрита труба). Це призводить до перевантаження та виникнення кавітації.

Перевищити максимальний тиск можна перетиснувши шланг або закривши вихідну засувку. Це може призвести до перегріву насоса. Робота з напором менш мінімального ще небезпечніша, тому що в такому випадку всередині насоса утворюється зона низького тиску, яка створює умови холодного пароутворення.

Вказівки по максимальній температурі рідини, що перекачується, і номінальній напрузі зрозумілі на інтуїтивному рівні. Дуже важливо не допускати перевищення сили струму. Це призводить до перегріву ізоляції обмотки та катастрофічного зниження моторесурсу двигуна.

Зверніть увагу на клас ізоляції, клас захисту та режим роботи двигуна. Вони повинні суворо відповідати умовам, у яких працюватиме двигун. Особлива увага на матеріал виготовлення обмоток. Китайські виробники часто грішать алюмінієвими обмотками замість мідних.

Різновиди насосів для води

Більшість водяних насосів мають асинхронний двигун, розрахований на підключення до домашньої мережі однофазного змінного струму. Їх використовують для перекачування води, заповнення басейнів, водопостачання та опалення.

Вал двигуна з'єднаний із валом насосу. На вал насосу посаджений равлик. При обертанні равлика виникає відцентрова сила, яка створює розрідження в центральній частині равлика та тиск на його периферії.

Різниця цих тисків і приводить у рух потоки води. У центральну частину равлика вода всмоктується, і з периферії прямує в напірний патрубок. Подібна конструкція характерна для переважної більшості водяних насосів, завдяки своїй простоті, надійності та відносно малій ціні.

Садові поверхневі насоси

Робляться у вигляді відцентрового самовсмоктувального насосу. Невелика потужність дозволяє запитувати їх від звичайної домашньої розетки. Недоліком вважається неможливість "взяти" воду з глибини понад 7-8 метрів.

Можуть брати воду з неглибоких колодязів, річок та ставків. Продуктивність залежить від потужності моделі. Найбільш затребуваними є зразки з продуктивністю до 100 літрів за хвилину.

Занурювальні насоси

При необхідності підйому води з глибини понад 8 метрів використовують занурювальні насоси. Влаштування їх елементарно: магніт створює коливання, які передаються на мембрану; коливання мембрани створюють цикл ущільнення/розрідження у порожнині корпусу.

Далі вступають у роботу два клапани: один впускає воду в порожнину, при розрядженні, інший випускає в напірний патрубок воду, при стисканні. Зрозуміло, що корпус насосу повинен бути занурений у воду.

Занурення у воду створює хороші умови охолодження, що дозволяє зробити конструкцію компактною. Це особливо важливо при заборі води із свердловин, які мають, як правило, невеликий діаметр. Такі насоси використовують для підйому води з глибини до 10 – 20 метрів.

Глибинні насоси

Занурювальні насоси, призначені для підйому води з глибоких свердловин називають глибинними. Зустрічаються такі конструкції такого обладнання:

 • відцентрові занурювальні;
 • шнекові;
 • вихрові;
 • вібраційні.

Занурювальні насоси прості в експлуатації, дуже демократичні в ціні, але не відрізняються особливою надійністю та довговічністю. У чистій воді працюють набагато довше, ніж у брудній, особливо бояться піщаних домішок.

Дренажні насоси

Призначені для осушення приміщень, що періодично затоплюються. Можуть бути різних конструкцій та продуктивності. Є моделі як електроприводні, так і з механічним (дизель, бензинові) та навіть ручним приводом.

Циркуляційні насоси

Основне призначення такого обладнання – забезпечення постійної циркуляції води у замкнутому контурі. Вони є основою систем опалення та гарячого водопостачання. Це нескладні пристрої відцентрового типу, невеликої потужності, низького тиску та невисокої продуктивності.

Фекальні насоси

Видаляють каналізаційні та зливові стоки. Головна особливість таких моделей – наявність фільтра для уловлювання великих фракцій сміття та пристрої для подрібнення фекальних стоків.

Насос-помпа

Одним з різновидів насосу є помпа. Найбільш поширені такі види помп:

 • суднові;
 • водолазні;
 • водяні;

Більшість людей знайомі з помпою охолодження в автомобілі, хоча найчастіше її називають водяним насосом.

Насосна станція

Це конструкція, в яку «все включено» – готовий комплекс, який достатньо встановити у необхідному місці та починати користуватися. Як складові до неї входять:

 • насос;
 • гідроакумулятор;
 • вимірювальні прилади та автоматика;
 • Зворотній клапан;
 • з'єднувальні дроти, шланги і т.п.

На що звертати увагу при виборі водяного насосу

При всій складності, що здається, з цим завданням впорається більшість людей. Потрібно просто відповісти собі на кілька питань, і вибір прийде автоматично. Ніхто, крім вас, не знає, скільки води вам потрібно. З цієї величини автоматично вимальовується продуктивність насосу.

Ви точно знаєте максимальну висоту, яку потрібно підняти воду. Як похідна від висоти подачі та продуктивності, визначиться потужність обладнання. Додайте сюди глибину залягання води (звідки потрібно дістати) і ви вже знаєте тип насосу.

Залишилося вибрати конкретну модель. Для цього доведеться годинами шукати в інтернеті або звернутися до досвідчених консультантів нашого магазину. Ми цінуємо своїх покупців та поганих порад не даємо.

Поширені запитання про Насоси для води

Какие товары в категории Насоси для води самые популярные?

Почему стоит купить Насоси для води в Булат Металл?

Булат Металл предлагает выгодные цены на Насоси для води, а также прогрессивную скидочную систему для постоянных клиентов.