Перфоратори
Перфоратори — універсальний електроінструмент
У багатьох будівельних та ремонтних процесах перфоратор не має альтернативи при необхідності виконати різні операції — від звичайної свердловки до відколювання структур матеріалів із високою щільністю. Великий асортимент сучасних моделей та наявність різноманітного функціоналу допомагають підібрати універсальний інструмент з оптимальними технічними параметрами під умови експлуатації.
Перфоратор: сфера застосування
Без якісного обладнання неможливо отримати потрібний результат у багатьох сферах господарської діяльності. Найкращі перфоратори виробництва відомих зарубіжних та вітчизняних брендів чудово зарекомендували себе у наступних роботах:
- на етапі підготовки поверхонь до майбутньої обробки;
- у ході будівельних та ремонтних заходів;
- складання та встановлення конструкцій з металопластику;
- монтаж пожежної сигналізації та облаштування електрокомунікацій;
- перфоратор незамінний прокладання систем кондиціювання та вентиляційного обладнання;
- розміщення трубопроводів у місцях з обмеженим доступом;
- облаштування фасадів та покрівлі;
- встановлення меблів типу, що вбудовується;
- у роботах з благоустрою прибудинкових територій.
Використовувати цей інструмент вигідно у плані більш швидкого та легкого зведення сучасних арт-об'єктів та декорацій.
Класифікація перфораторів за видами
Залежно від особливостей конструкції, виконаної конкретної сфери роботи, свої відмінності мають моделі однієї з трьох головних категорій:
- Побутові модифікації призначені для легких домашніх маніпуляцій. Більшість зразків оснащені трьома робочими режимами, кожен з яких має індивідуальні параметри частоти та енергії, що додається в момент нанесення удару.
- Напівпрофесійні моделі поєднують усі переваги попереднього вигляду та покращені показники інструменту вищого класу. Вони рекомендуються майстрам з ремонтних послуг.
- Професійні перфоратори – гарантована підвищена потужність, надійність конструкції, різноманітність функціональних можливостей.
Завжди важливо перед покупкою визначитися із планованою інтенсивністю експлуатації та властивостями матеріалів обробки у плані щільності структури.
Перфоратори: типи живлення
Дві головні групи за варіантами одержання інструментом електроенергії — це мережеві зразки та модифікації з наявністю акумуляторних батарей. Для першого способу характерною ознакою буде підключення до побутової розетки через спеціальний шнур. Такі конструкції залишаються оптимальним вибором для домашніх цілей. Акумуляторний перфоратор ідеально впорається з поставленими завданнями у місцях із утрудненим доступом та зонах, де відсутня централізована мережа.
Варто звернути увагу, що бочкові інструменти за рахунок оригінального розташування двигуна гарантують хороше охолодження мотора та максимально зручні своєю компактною конструкцією.
Експлуатаційні характеристики перфораторів
На тривалість безперервного користування та здатність застосовуватися для конкретних операцій насамперед впливають такі критерії.
Потужність
Для побутових робіт цілком вистачає цього параметра на рівні 400-500 Вт. Пристрої з характеристиками більше 1000 Вт знадобляться при свердлінні отворів великого діаметру та сколювання твердих матеріалів.
Ударна енергія
Вимірювана в Джоулях характеристика знаходиться в широкому діапазоні від 1 до 20. Підбирається індивідуально, адже дроблення залізобетонної структури та сколювання кераміки необхідне зовсім різне зусилля.
Частота удару
Кількість ударів бойка за одну хвилину може коливатися в межах 0-5000 уд/хв.
Обертання шпинделя
Для свердління купується перфоратор з показниками до 2000 об/хв, а при бурінні цілком вистачає і 1000 обертів на хвилину.
Діаметр отвору
Залежить від класу моделі та здатності працювати з певним оснащенням. Для бетону граничний діаметр із застосуванням коронки коливається від 12 до 160 мм, а при встановленні бура в межах 10-80 мм.
Тип патрона
Два типи, що зазвичай застосовуються на практиці — патрони для кріплення хвостовиків зі значенням діаметра 10 мм і парою пазів для легких перфораторів, фіксації хвостовиків з діаметром 18 мм у інструменту середньої і важкої категорії.
Вага перфоратора
Тільки ретельний аналіз властивостей матеріалів, які ви маєте на увазі обробляти, допоможе придбати обладнання з оптимальними показниками маси для досягнення необхідного ефекту робочого процесу.
Правила користування перфоратором
Декілька порад допоможуть вам зробити процес експлуатації максимально безпечним і комфортним:
- ретельно готуйте робоче місце та перевіряйте надійність настилів. При знаходженні на висоті заздалегідь переконайтеся у стійкості лісів та драбини;
- щоб забезпечити спрацьовування запобіжної муфти, необхідно завжди утримувати інструмент двома руками;
- оснащення без ушкоджень допоможе уникнути ситуацій із заклинюванням;
- робота перфоратора супроводжується численними осколками та пилом. Обов'язково використовуйте захисні окуляри та костюм. Від шуму та зісковзування інструменту допоможуть навушники та рукавички з протиковзкими накладками.
Слід подбати про розетку підключення та спеціальний промисловий подовжувач для забезпечення стабільного живлення та запобігання небезпеці короткого замикання.