Кріплення та кріпильна техніка +38 (098) 317-97-75+38 (063) 454-40-69 Гідравлічне обладнання +38 (050) 504-43-18+38 (098) 317-97-75
+38 (050) 504-43-18 Гідравлічне обладнання

Точильні верстати

You have chosen:
Vendor
Потужність, Вт

Точильний верстат для заточування ріжучого інструменту

Якщо вам часто доводиться працювати із зубилами, сокирами, стамесками, свердлами, фрезами, то для періодичного відновлення їх функціональних можливостей варто придбати верстат. Стаціонарне електричне точило дозволить швидко і просто ув'язнити ріжучі кромки такого інструменту. Даний агрегат користується великою популярністю завдяки не тільки простоті експлуатації, а й примітивності конструкції. На потужній станині встановлено електродвигун. Прямо на його валу розташоване абразивне коло. Дозволяє здійснювати заточування необхідного інструменту.

Сьогодні виробники пропонують широкий асортимент верстатів для заточування різноманітних інструментів. Для більш правильного вибору необхідного електричного точила рекомендуємо ознайомитися з видами агрегату і характерними його технічними особливостями.

Переваги та недоліки точильних верстатів

  • Головна перевага електричного наждака - хороша універсальність. З його допомогою надається можливість заточувати не тільки невеликий інструмент, а й великогабаритний. До того ж на ньому можна робити грубу обдирку, наприклад, зачищення зварних швів на дрібних деталях.
  • Забезпечується висока точність ріжучих кромок, що заточуються, як ножів, зубил, стамесок, так і свердлів, токарних різців.
  • Завдяки установці асинхронного електродвигуна точило має відмінну стійкість до перевантажень.
  • Електричне точило для інструментів має масивну станину. Тому для його встановлення не потрібне облаштування фундаменту.
  • Великий вибір моделей. Це можуть бути верстати як з одним наждачним колом, так і з двома різною зернистістю.
  • Надається можливість розширення функціональних можливостей оснащувати додатковими аксесуарами.
  • Відрізняється відносно недорогою вартістю.

До недоліків можна віднести відсутність системи охолодження електродвигуну.

Пристрій та принцип роботи електричного наждаку

У стандартному виконанні точильний верстат має нескладну конструкцію. Основним її елементом виступає потужна опорна станина. На ній закріплений електродвигун у горизонтальному положенні. З нього виходить один або два вали, спрямовані в різні боки щодо двигуна. Безпосередньо на вали насаджені наждакові диски з використанням спеціальних фланців та втулок. Як правило, кола встановлюються з різною зернистістю. Один із великим зерном використовується для грубої первинної обробки ріжучого інструменту. Другий — з дрібною зернистістю дозволяє здійснювати фінішне заточування або шліфування деталей.

Важливим елементом є захисні кожухи. Вони прикривають наждачные круги, перешкоджаючи розльоту дрібних частин диска у разі його несподіваного розколу. Встановлюються для створення безпечних умов роботи оператору. Для зручної фіксації інструменту під час його заточування передбачені рухомі робочі майданчики. Такі опорні поверхні можна пересувати в поздовжньому напрямку при зменшенні діаметра наждачного диска внаслідок стирання.

У верхній частині захисних кожухів розташовані прозорі щитки, як правило, із міцного оргскла. Їхнє завдання — полегшити та убезпечити стеження робітником за процесом обробки деталі. Заточування інструменту здійснюється за рахунок тертя різальної площини ножа або стамески про «шорстку» поверхню наждачного кола, що обертає з певною швидкістю.

Види та відмінні характеристики точильних верстатів

Умовно точильні верстати кваліфікуються за кількома критеріями:

За інтенсивністю експлуатації

  • Побутові. Це маленькі настільні конструкції, зазвичай, встановлюються в майстерні чи гаражі. Дозволяється безперервна експлуатація таких моделей до більше 30 хвилин, після цього періоду необхідно дати їм відпочити такий же час.
  • Професійні. На таких машинах можна працювати близько восьми годин. Потім потрібно зробити перерву тривалістю щонайменше 15 хвилин. Такі агрегати підлоги відрізняються великими габаритами і великою потужністю. У більшості випадків вони оснащуються панеллю керування та додатковими пристроями, що дозволяють значно розширити функціональні можливості.

За функціоналом

  • Універсальні. Призначені для інструменту різального різноманітного призначення, що застосовується при здійсненні слюсарних, ремонтних, столярних, будівельних робіт.
  • Спеціалізовані. Дозволяють виконувати різні певні завдання. Тому такі моделі випускаються із характерними конструктивними особливостями.

У свою чергу спеціалізовані точильні верстати бувають наступних видів:

  • для свердлів різного діаметру, оснащуються тонкими наждачними колами та патронами спеціальної конструкції для надійної фіксації заточуваного інструменту;
  • для ножів — обладнані рухомим плоским майданчиком;
  • для ланцюгів — мають шліфувальні круги зі специфічною структурою та пристосування для кріплення ланцюга, дозволяють проводити їх ремонт та відновлення;
  • точильно-шліфувальний верстат — машини такого типу замість одного з дисків оснащуються спеціальним механізмом з шліфувальною стрічкою, що рухається, такий агрегат з гриндером дає можливість не тільки заточувати інструмент, але і полірувати певні дрібні його елементи;
  • з гравером — у даних точильних машинах до двигуна замість одного з дисків приєднаний гнучкий вал з гравірувальною головкою.

Характерні критерії вибору точильного верстату

Плануючи покупку верстата для заточування, потрібно враховувати основні технічні характеристики. Основною характеристикою електричного точила є потужність електродвигуна. Величина цього параметра дозволить визначитися, з якими матеріалами можна буде працювати. Для обробки інструменту із міцних марок стали бажано використовувати агрегат із двигуном великої потужності. А якщо потрібно працювати з матеріалами різної жорсткості, то краще придбати електричне точило з регулюванням оборотів.

Також рекомендується звернути увагу на швидкість обертання абразивного диска. Зрозуміло, що для обробки інструменту з більш міцною структурою цей показник має бути вищим. Однак для постійної роботи на високих оборотах потрібно підбирати верстат з комплектуючими, що мають підвищену зносостійкість. При цьому потрібно враховувати, що таке обладнання споживатиме більше електроенергії. Кола з якоюсь зернистістю можна встановлювати на електричне точило. Для заточування інструменту з вуглецевих сталей підійдуть круги з електрокорунду, а з високолегованих сплавів оптимальним варіантом будуть диски з монокорунду. Для виконання полірувальних робіт краще придбати точильну машину з мокрим каменем.

Важливий показник — максимальний діаметр робочого кола. Для будинку ідеально підійде верстат точильний з наждачним диском не більше 150 мм. А для професійного багатофункціонального використання рекомендуємо надати перевагу обладнанню, що дозволяє встановлювати кола різного діаметру. У Булат Метал можна вибрати точильний верстат під виконання різних завдань.

Поширені запитання про Точильні верстати

Какие товары в категории Точильні верстати самые популярные?

Почему стоит купить Точильні верстати в Булат Металл?

Булат Металл предлагает выгодные цены на Точильні верстати, а также прогрессивную скидочную систему для постоянных клиентов.