Кріплення та кріпильна техніка +38 (098) 317-97-75+38 (063) 454-40-69 Гідравлічне обладнання +38 (050) 504-43-18+38 (098) 317-97-75
+38 (050) 504-43-18 Гідравлічне обладнання

Автоматика для насосу (реле та контролери тиску)

You have chosen:
Vendor
Сортування: по ціні

  Реле та контролери в системах водопостачання

  Існує дві крайності у підході до захисту систем водопостачання та водовідведення: без захисту або із захистом, який має надмірність функцій і стоїть у рази більше, ніж усе обладнання для водопостачання. Розумний підхід лежить, як завжди, посередині.

  Якщо ви поставили свердловинний насос, що подає воду для поливу п'яти соток на дачі, то не варто захищати його пультом керування, який коштує в 5-10 разів більше. Тим більше, що ви знаходитесь зі шлангом у руках поруч і зможете зупинити процес у разі будь-яких відхилень у режимі роботи.

  І друга крайність: встановивши дорогу систему водопостачання та водовідведення, не залишайте її без захисту. Тим більше якщо вона призначена для цілодобової роботи без постійної присутності господарів. Проектування захисту та підбір її компонентів краще надати фахівцям, але можна зробити самостійно, ознайомившись із факторами ризику та функціонуванням пристроїв для їх нейтралізації.

  Фактори ризику

  Нестабільність електромережі та відсутність захисту від аварійних режимів насосного обладнання можуть призвести до повної непридатності обладнання та спричинити пожежу. Обмежений приплив води у свердловинах та колодязях загрожує роботою у режимі «сухого ходу». Ще одним неприємним фактором у роботі водопостачання є мінливість тиску в системі.

  Які існують пристрої захисту систем водопостачання

  Найчастіше використовуваними пристроями захисту системи водопостачання є різні реле, контролери, комплекти автоматики і пульти управління насосом.

  Реле тиску

  Виконує просту, але дуже важливу функцію підтримки стабільного тиску. Реле включає насос при падінні тиску в системі до певної мінімальної величини і вимикає, при досягненні максимальної величини.

  Таким чином домагаються сталості у системі та виключають марну роботу обладнання. Подібні пристрої виконуються конструктивно від простих механічних моделей до складних електронних пристроїв на основі контролерів.

  Реле сухого ходу

  Сухим ходом називають режим, коли насос працює без води. Це може статися при невідповідності кількостей забору та надходження води у свердловину або колодязь.

  У такому режимі більшість типів двигунів, що наводять насоси, виходять з ладу. Реле сухого ходу реагують на різке зниження тиску напірному патрубку і відключають двигун. Часто реле сухого ходу конструктивно поєднують із реле тиску, що дуже зручно.

  Контролери

  Можливість поєднати в одному пристрої захист насосів від багатьох небезпечних ситуацій прийшла з появою контролерів. Ці точні та малогабаритні електронні пристрої виконують функції контролю тиску, сухого ходу, контроль напруги мережі, будучи надійним способом запобігання поломкам.

  Комплекти автоматики

  Надійний захист мереж водопостачання та водовідведення можна забезпечити за допомогою комплектів автоматики, створених спеціально для певних типів насосного обладнання. Можна придбати готовий комплект як для свердловинного насоса, так і для будь-якого іншого типу водяного насоса.

  У комплект входить необхідний набір датчиків та реле. Крім того, елементи захисту від перепадів та відсутності напруги. А також відключення електродвигуна під час перегріву.

  Пульт керування насосом

  Такі пристрої встановлюють на насосних станціях, які працюють на групу споживачів. Крім стандартного набору датчиків та елементів електрозахисту, пульти управління можуть комплектуватися перетворювачами та стабілізаторами напруги, частотними перетворювачами для плавного пуску двигунів та керування режимами його роботи.

  Крім того, можуть бути встановлені елементи керування пуском та зупинкою насосів за певним алгоритмом. Це дає можливість роботи системи водопостачання та водовідведення в автоматичному режимі. Великі насосні станції додатково комплектують пристроями аварійної сигналізації та оповіщення.

  Поширені запитання про Автоматика для насосу

  Почему стоит купить Автоматика для насосу (реле та контролери тиску) в Булат Металл?

  Булат Металл предлагает выгодные цены на Автоматика для насосу (реле та контролери тиску), а также прогрессивную скидочную систему для постоянных клиентов.