Штифти кріпильні
Кріпильні штифти від Булат Метал
Механічні або кріпильні штифти характеризуються конічною або циліндричною формою та виготовляються з різних матеріалів. Використовуються такі елементи для створення з'єднань різних деталей у вузлах з різною конструкцією та необхідної фіксації елементів з певним розташуванням.
До переваг штифтових з'єднань відноситься простота створення, висока технологічність та відносно низька вартість. Сучасні деталі представлені в розширеному асортименті, кожен з них має свої відмінні риси в залежності від типу та матеріалу виготовлення, розміру та функціонального призначення. Наша компанія реалізує штифти оптом та в роздріб. Фахівці Булат Метал допоможуть підібрати відповідні варіанти штифтів, якщо у вас виникнуть проблеми з підбором.
Основні види штифтів та їх особливості
Виготовлені згідно із загальноприйнятими стандартами штифти механічного типу поділяються на різні категорії, що використовуються у промисловій сфері. Визначальними факторами загальноприйнятої класифікації залишаються конструкція з'єднання, вимоги щодо розбирання та повторного складання, твердості матеріалу та діючого навантаження:
- циліндричні на вигляд схожі з нарізними й шліфованими шматками дроту, проходять стандартний технологічний процес механічної обробки;
- конусні або конічні, що використовуються у вузлах, призначених для періодичного розбирання, стандартизований конус характеризується нахилом 1:50;
- пружинні є фіксатором універсального типу, що встановлюється у підготовлений отвір з певним натягом, без упору поздовжнього надрізу для міцної фіксації.
Для створення міцних з'єднань використовуються й інші деталі, з насічками на зовнішній частині або з внутрішнім різьбленням, розвідні та заклепувальні. Пружинний трубчастий штифт забезпечує максимальну точність фіксації поверхонь або елементів, що встановлюються, не залишаючи слідів на вузлі.
До окремої класифікації відносяться механічні елементи, розділені виходячи з матеріалу, що використовується для їх виробництва. Сталеві кріплення представлені такими видами як загартований та незагартований, оцинковані із захистом від корозії та тривалого використання та найпоширеніші без покриття.
В яких сферах використовуються штифти
Штифти сполучного типу застосовуються в таких сферах як машинобудування та приладобудування, окремі види їх виготовляються для медичної сфери. У легкій промисловості вони є конструкційними елементами вузлів та агрегатів побутової техніки чи промислового призначення.
Кріплення експлуатується в тих конструкціях, де важливо забезпечити нероз'ємність з'єднання, що формується. Конічні фіксатори використовуються для кріплення корпусних деталей, циліндричні та пружинні активно застосовуються у важкому машинобудуванні та верстатобудуванні.
Циліндричні загартовані або заклепувальні замінюють цвяхи та шурупи в машинобудуванні та при складанні складних конструкцій. Враховуючи вимоги до твердості, корозійної стійкості та зносостійкості, стійкості до зминання у широкому асортименті представлених деталей вибираються штифти з різних матеріалів.