Хомути
Хомути за доступною ціною на Булат Метал
Хомути — це сполучні вироби, які мають форму скоби або кільця та використовуються для кріплення та герметизації будь-яких видів труб. Найбільш поширеними матеріалами для виготовлення стяжок є сталь, алюміній та пластик. Також зустрічаються мідні чи оцинковані хомути. Затискачі підтримують труби у горизонтальному або вертикальному положенні без використання зварювання та клею, а також запобігають їх зсуву під час експлуатації.
В інтернет-магазині Булат Метал представлені різні види хомутів, які можна придбати за доступною ціною. Ми продаємо хомути оптом та в роздріб.
Які бувають хомути
Існує кілька класифікацій хомутів. Вироби можуть відрізнятися за матеріалом виготовлення, типом конструкції, призначенням, способом кріплення.
Трубні стяжки можуть бути виготовлені з:
- Металу (латунь, нержавіюча сталь, оцинковка). Відрізняються великим запасом міцності та високою надійністю, через що можуть застосовуватись практично для будь-яких типів трубних з'єднань.
- Пластика (нейлон, ПВХ, поліпропілен). Коштують набагато дешевше. Значно поступаються металевим скобам за міцністю. При цьому забезпечують більшу рухливість труб.
За типом конструкції вироби можуть бути виконані у вигляді кільця, стрічки, кліпси або вигнутих пластин. Також зустрічаються U-подібні моделі з оцинкованої сталі, які оснащені фіксуючою клямкою та прогумованою вставкою для посилення щільності закріплення.
За способом кріплення кріплення бувають двох видів: з жорстким та рухомим кріпленням. Перший варіант використовується для повної знерухомленості труби, другий — у монтажі труб ГВП та опалення.
Де застосовуються хомути
Хомути використовуються в різних сферах, у тому числі, при електромонтажних роботах і ремонті автомобіля. Без скоб не обійтися при проведенні будівельних та монтажних робіт, а також в аварійних ситуаціях, наприклад, при протіканні. За своїм призначенням скоби класифікуються таким чином:
- спіральні — для міцного з'єднання спіральних шлангів;
- силові — для твердих армованих шлангів;
- дротяні — для гофрованих труб;
- черв'ячні — для монтажу систем опалення та трубопровідних систем;
- гвинтові — для тонкостінних шлангів;
- пружинні — для систем опалення та ГВП;
- сідельні — для монтажу у місцях розгалуження;
- поворотні — для з'єднання окремих елементів будівельних риштувань;
- посилені — для затиску товстостінних чи армованих рукавів та шлангів;
- трубні — для опалювальних систем, проведення сантехнічних труб;
- кабельні — для стяжки кабелів;
- обтискні — для димарів.
Загалом залежно від галузі застосування скоби бувають кріпильними та ремонтними. Перший різновид використовується для кріплення різних труб, трубопроводів, електричних джгутів проводів і т.д. Другий варіант призначений для ремонту пошкоджених труб на мережах водопостачання та каналізації.
Особливості використання хомутів
Зробити монтаж стяжки в домашніх умовах не складе труднощів, якщо знати кроки фіксації трубопроводу. Все починається з проведення розрахунків та розстановки міток у місцях кріплення скоби до поверхні стіни, якими просвердлюватимуться отвори. Діаметр свердла повинен повністю відповідати кріпленню, інакше весь сенс монтажу втрачається. Далі необхідно встановити дюбель та опору. Після цього встановлюється сам хомут. Його слід прикріпити до опори. На цьому монтаж закінчується.
Не потрібно намагатися якнайсильніше затягнути скоби. Це може призвести до пошкодження деталей. Більше того, при перетяжці виникає перенапруга, яка згодом може спровокувати появу тріщин. Перед покупкою важливо уважно оглянути кріпильний виріб. На ньому не повинно бути задирок, гострих країв і тим більше механічних пошкоджень. Добросовісні виробники завжди вказують діаметр, товарний знак та діапазон розмірів на самому виробі.
Хомут для труб та проводів — це справді потрібне придбання. Він допоможе правильно встановити трубопровід і в короткий термін полагодити поломку. Встановлення скоби не вимагає від користувача спеціальних навичок. Головними перевагами кріплення є доступна вартість, універсальність та швидкий монтаж. До вибору виробу важливо підійти з особливою відповідальністю. Від цього залежить надійність конструкції та тривалість її служби.