Циркуляційні насоси
Циркуляційний насос для систем опалення
Частинами системи індивідуального опалення, що посилює або замінює централізовану, є функціональні вузли та обладнання. Одним з них є циркуляційний насос для опалення, що монтується в опалювальний контур і забезпечує примусовий та контрольований рух теплоносія.
Використання обладнання з таким функціоналом допоможе зменшити діаметр внутрішньої водопровідної інфраструктури без зниження ефективності обігріву. За рахунок примусової циркуляції теплоносія опалювальні приміщення швидко прогріваються, в них простіше підтримувати комфортний температурний режим.
Правильно обраний насос для опалення забезпечує економію коштів за рахунок розподілу теплової енергії та ресурсів на підігрів теплоносія. Підвищуючи ефективність роботи системи індивідуального опалення, такі прилади примусової циркуляції спрощують контроль за рухом теплоносія.
Принцип роботи та конструкція циркуляційного насоса
Як і будь-який складний механізм, що функціонує за схемою відцентрової машини, циркуляційний насос для опалення складається з ряду вузлів. До них відносяться ротор та крильчатка турбіни, електрична схема та ущільнювачі, повітряний гвинт та вал двигуна, які поміщені в корпус із міцних матеріалів.
Пристрій необхідний виконання основного завдання, що полягає у подоланні гідравлічного опору в трубопроводі. Примусовий рух теплоносія в системі дозволяє досягти відразу кількох цілей у комплексі, що загалом підвищує ефективність експлуатації всієї опалювальної системи:
- регулювання параметрів окремих радіаторів під час встановлення систем зі складною схемою, де використовуються дві труби;
- подолання інерційних показників автономних систем за природної схеми переміщення рідини без додаткового обладнання;
- підвищення рівня енергозбереження у системах, де використовується високовитратне або застаріле котельне обладнання.
Високу ефективність застосування насосне обладнання показують і тих системах, де неможливо забезпечити природне переміщення рідкого теплоносія. Насоси для циркуляції в системі обігріву використовуються для того, щоб організувати транспортування теплоносія та знизити навантаження на котел.
Класифікація циркуляційних насосів
Відцентровий циркуляційний насос для опалення працює на всмоктування та нагнітання з рівною ефективністю робочого процесу. Виходячи з конструкційних особливостей та облаштування, весь модельний ряд такого обладнання ділиться на дві великі групи, до яких відносяться насоси:
- сухого типу, із сухим ротором. У конструкції такого приладу насос та двигун представлені окремими вузлами, що з'єднуються за допомогою муфти (фланцю), призначені моделі для забезпечення циркуляції великих обсягів теплоносія;
- мокрого типу з мокрим ротором. У цих насосах робоче колесо встановлено на вал, корпус повністю герметичний, а вал захищений від протікання за допомогою сальника, використовуються насоси для облаштування не масштабних систем опалення.
Підбираючи насос для газового котла або системи опалення з розгалуженою інфраструктурою, слід враховувати особливості різних приладів. Моделі з сухим ротором відрізняються підвищеною продуктивністю та максимальною енергоефективністю, невисокими вимогами до якості та складу теплоносія.
Насосне обладнання з мокрим ротором або мокрим типом створює низький рівень шуму, що зручно при неможливості шумоізоляції. Додатковими перевагами такого обладнання є компактні розміри та невелика вага, простота та легкість налаштування, тривала експлуатація при регулярному технічному обслуговуванні.
Що враховувати під час вибору циркуляційного насоса для опалення
Індивідуальна або приватна система опалення будь-якого приміщення потребує встановлення обладнання з певним функціоналом. Ефективний та енергозберігаючий циркуляційний насос для опалення здатний нормалізувати роботу всіх вузлів, забезпечивши стабільний та рівномірний рух теплоносія.
Завдяки широкому асортименту можна підібрати необхідний пристрій, який доповнить систему опалення та підвищить ефективність її функціонування. Перед покупкою слід детально вивчити відмінності різних видів насосів та врахувати їх технічні характеристики, до основної групи яких належать:
- продуктивність визначає обсяг теплоносія, що перекачується в закритій системі за одиницю часу;
- потужність двигуна, що відповідає за перекачування теплоносія та його рівномірний розподіл по всій інфраструктурі;
- максимальна температура, граничні параметри робочого середовища, без додаткового охолодження.
Додатковими параметрами можуть бути напір (здатність впливати на гідравлічний опір в контурах) і приєднувальні розміри. Слід звертати увагу й на додаткові функції, насоси з частотним регулюванням або з високою потужністю будуть характеризуватись також підвищеною вартістю.