Дренажні насоси
Дренажні насоси для відкачування рідин
Сучасні дренажні насоси становлять окрему групу насосного обладнання, призначеного для відкачування забрудненої води. Рідини з різним рівнем забрудненості можуть перебувати в резервуарах або на відкритій місцевості, накопичуватися в дренажних системах, басейнах і котлованах, підвальних приміщеннях і колодязях.
Крім господарського та побутового застосування таке обладнання активно експлуатується і в промисловості, на виробничих та будівельних майданчиках. Насоси різних моделей призначені для роботи із слабко забрудненими рідинами, з величиною твердих домішок, яка варіюється в межах від 3 до 40 мм.
Насосне обладнання, що використовується для відкачування води, представлене на ринку в досить широкому асортименті. При виборі моделі слід враховувати сферу застосування, особливості конструкції та експлуатаційні, технічні характеристики, регулярність та інтенсивність використання, певні параметри добору.
Конструкційні особливості дренажних насосів
Спеціалізоване обладнання, що характеризується певним функціоналом, має свої переваги та особливості експлуатації. Функціональні дренажні насоси будь-якого типу або виду не підлягають нецільовому використанню, а до вигод придбання та застосування можна віднести такі фактори:
- дренажне обладнання монтується як автономне або стаціонарне для постійної експлуатації або регулярного застосування;
- функціонал розширюється за рахунок використання поплавця, насоси з поплавком контролюють рівень наповнення осушуваного резервуара;
- мінімальний вплив довкілля та компактні розміри, що зручно при організації роботи в різних умовах;
- відкачування рідини здійснюється за наявності незначних забруднень, деякі моделі можуть переробляти волокна.
Універсальне обладнання застосовується для очищення різних резервуарів та ємностей, підходять для колодязя та басейну. Правильний вибір пристрою дозволить збирати відкачану воду та надалі використовувати її для поливу, що зручно для приватних домогосподарств та дачних домоволодінь.
Загальний принцип роботи практично всіх моделей ґрунтується на обертанні валу із встановленою крильчаткою для створення розрідження. Це призводить до зниження тиску в герметичному корпусі та всмоктуванні рідини, що проникає через відведений отвір, а відцентрова сила сприяє її виштовхуванню в інший отвір.
Види дренажних насосів
Якісні дренажні насоси складаються з ряду вузлів, до яких відносяться двигун, вал із крильчаткою та забірний патрубок, герметичний корпус. За типом установки таке обладнання ділиться на види, що дозволяє досягти максимальної ефективності експлуатації при виборі пристрою:
- поверхневі насоси. Ефективно працюють для викачування рідини з глибини не більше 5-7 метрів, а до вхідного патрубка потрібно під'єднувати шланг для занурення його вільного краю в рідину;
- занурювальні насоси. Промислові та побутові прилади цього типу повністю поринають на дно резервуара для відкачування, корпус характеризується максимальною герметичністю, шланг з'єднаний з вихідним отвором.
Окрема класифікація передбачає поділ насосного обладнання залежно від сфери застосування та потужності. Так, побутові пристрої відрізняються розширеним функціоналом, а ось промислові більше підходять комунальним службам, на будівництві та підприємствах, характеризуються високим ККД та потужністю.
Що необхідно врахувати, вибираючи дренажні насоси
Цільова експлуатація та сфера використання є важливими факторами вибору обладнання, що використовується в побуті чи промисловості. Всі дренажні насоси мають свої характеристики, які допоможуть підібрати обладнання для чистої води або брудної води, застосування в різних умовах.
Основними критеріями залишаються характеристики рідини, що відкачується, наявність забруднень, їх фракцій і складу. Вивчивши матеріали, з яких виготовлений корпус моделей, краще віддати перевагу тим, що забезпечать максимальну та тривалу герметичність корпусу та можливість постійного застосування.
Нанесене маркування допоможе підібрати насос для цільового застосування, забезпечивши тривалість та ефективність використання обладнання. Використовувати садовий або насос для стічних вод можна лише в тому випадку, якщо його характеристики задовольняють цільові запити та параметри та відповідають усім потребам.
Продуктивність та потужність насосного обладнання впливає на ефективність проведення цільової відкачування рідини. При виборі слід враховувати і такі параметри як діаметр отвору, що всмоктує, і вихідних патрубків, додатковий функціонал, вага моделі і надійність самого бренду, репутацію виробника.