Дюбелі
Дюбелі різних видів від Булат Метал
Дюбель являє собою елемент кріплення, який закріплюється в несучій підставі та утримує будь-яку конструкцію. Втулка найчастіше виготовляється із пластику, але зустрічаються також металеві елементи.
Кріплення широко використовується в будівництві або ремонті. Це універсальний виріб, який ефективно скріплює конструкції з різних матеріалів: бетону, каменю, гіпсокартону, дерева та не тільки. У нас можна купити дюбелі оптом та в роздріб. Діє гнучка система знижок залежно від об'єму, що купується.
Які бувають дюбелі
Конструктивно гільза має дві частини: розпірну (виріб змінює свою форму) та нерозпірну (залишається незмінним). Втулки класифікуються так:
- вид кріплення;
- тип монтажу;
- матеріал виготовлення;
- сфера використання.
- Метод кріплення
Тип кріплення залежить від матеріалу самої основи. Для щільних виробів (наприклад, бетон) використовуються гільзи чотирьох типів: розпірні, універсальні, рамні та цвяхові. Для пустотілих і пухких конструкцій (у тому числі, пустотілої цегли) застосовуються забивні, універсальні та рамні типи, що закручуються. Дюбель Molly (Моллі) незамінний у роботі з панельними виробами та шлакоблоками.
Тип монтажу
Гільза може бути встановлена за попереднім принципом або наскрізним монтажем. У першому випадку використовуються розпірні, цвяхові та універсальні втулки. У другому — рамні, фасадні та покрівельні.
Матеріал виготовлення
Більшість гільз пластикові, оскільки цей матеріал забезпечує надійну фіксацію. Вони у свою чергу діляться на нейлонові, поліетиленові та поліпропіленові. Також втулки бувають металевими (титановими, бронзовими, хромовими). Вони дорожчі, проте вважаються довговічними.
Область використання
Гільзи поділяються на вироби для загального користування та спеціального застосування. Для першого випадку підійдуть універсальні, розпірні, цвяхові кріплення. Конструкція спеціального типу орієнтована на конкретну область, наприклад для плінтуса, глиняної стіни або ракушняка.
Де застосовуються дюбелі
Дюбелі широко використовуються для монтажу легких конструкцій, інженерних комунікацій, кріплення складних металевих виробів, а також спорудження виробничих будівель. Вони незамінні при кріпленні світильників та люстр, дзеркал та картин, сантехнічних предметів у ванній кімнаті. Основні особливості застосування різних типів втулок:
- Дюбель-хомут — фіксація кабелю чи трубопроводу.
- Дюбель-парасолька — монтаж теплоізоляції.
- Дюбель-ялинка — проведення електромонтажних робіт.
- Дюбель-цвях (або з гаком) — кріплення бетонних та цегляних конструкцій.
- Дюбель-гриб — кріплення стель та покрівель, а також проведення теплоізоляції фасадів будівель та будівель. Тарілчаста форма ідеально працює з м'якими та твердими виробами, такими як скловата, мінеральна вата або пінопласт.
- Дюбель-саморіз та дюбель-метелик - робота з гіпсокартоном.
Поради щодо вибору відповідного дюбеля
При виборі кріпильного виробу слід насамперед звертати увагу на матеріал основи, на яку планується фіксувати конструкцію. Одна й та сама гільза може поводитися по-різному і відповідно витримувати різне навантаження. Також важливо враховувати максимально допустиме навантаження під час експлуатації.
І по-третє, характер навантаження має відповідати потужності гільзи, ось чому при виборі кріплення важливо звертати увагу на довжину та діаметр саморіза та втулки. Якщо, наприклад, товщина першого перевищуватиме показники дюбеля, саморіз просто розірве його. Якщо ж діаметр гільзи виявиться більшим, кріплення виявиться недостатньо міцним.
Отже, дюбель — це пустотілий стрижень із пластику або металу, який забезпечує можливість кріплення. Виріб можно використовувати з різними матеріалами, такими як камінь, бетон, гіпсокартон.