Електролобзики
Електролобзик для розпилювання різних матеріалів
Легко та зручно випилювати рівні та фігурні вироби різної складності з деревини, листового металу, пластику, керамічної плитки, каменю дозволить електролобзик. Невипадково за популярністю серед ручного електроінструменту він посідає третє місце після болгарки та дриля. Така лобзикова пилка має невелику вагу і скромні габарити. Різ будь-якої конфігурації здійснюється завдяки зворотно-поступальному руху пильного полотна. За рахунок грамотного підбору виду пили можна обробляти матеріали різної густини та товщини.
Однак вибрати електричний лобзик — досить непросте завдання. З одного боку, кожна людина хоче, щоб придбаний інструмент якнайбільше відповідав його бажанням, а з іншого — виникає бажання вкластися до певного бюджету. Для грамотнішого вибору електролобзика рекомендуємо ознайомитися і деякими варіантами основних його експлуатаційних параметрів. Порадимо на що звернути увагу при покупці такого ручного інструменту.
Переваги та недоліки електролобзиків
Зробити правильний вибір може допомогти інформація про переваги та недоліки електричного лобзика:
- До основної його переваги належати гарна універсальність. Так як за допомогою цього інструменту можна обробляти велику кількість матеріалів різної густини.
- Випускається у широкому асортименті. Це дозволяє підібрати модель, що максимально підходить не тільки за технічними параметрами і можливостями, але і за вартістю.
- Велика лінійка пиляльних полотен, що відрізняються товщиною, відстанню між зубами, дає можливість зробити інструмент максимально універсальним.
- Простий процес заміни різального інструменту.
- Дозволяє здійснювати досить точні різи різного ступеня складності.
- Можна виконувати роботи з достатньою швидкістю за відмінної якості.
- Надається можливість істотно заощадити оздоблювальний матеріал, виключаючи можливість його купівлі «про запас». Це досягається за рахунок правильного підбору пиляльного полотна та дотримання рекомендованих режимів різання. Бо не буде випадкових розтріскування та сколювання.
- Навіть при тривалій роботі користувач практично не втомиться завдяки відносно невеликій вазі електролобзика.
- Має широку функціональність за рахунок наявності додаткових корисних опцій.
За такої маси позитивних факторів є й певні мінуси:
- Обмеженим параметром є гранична потужність. Від цього показника залежить вага електричного лобзика. Більш потужна модель відповідно і більше важитиме.
- Матеріал не будь-якої товщини можна розрізати.
Пристрій та принцип роботи електролобзику
Будь-який електричний лобзик неодмінно має основні складові конструкції. Ручка служить для надійного утримання інструменту під час роботи. Розташована горизонтально. За зворотно-поступальне рух пилки відповідає електромотор. Встановлюється різна потужність. Цей параметр безпосередньо впливає на перелік матеріалів, які електролобзик здатний «подужати».
Пилка виготовляється з різних видів сталевих сплавів зі специфічною конструкцією зубів. Для підвищення жорсткості деякі пиляльні полотна покриваються спеціальним напиленням. Забезпечує точність та акуратність різу. Для утримання пильного полотна в положенні передбачена опорна плита. Деякі моделі обладнуються шкалою градації кутів. Її конструкція дає можливість міняти нахил пилки.
При натисканні пускової кнопки пилка починає зворотно-поступальний рух. А зубці на ній приступають до прорізування заготовки. При переміщенні пильного полотна вгору здійснюється зріз матеріалу. За рахунок оснащення спеціальними затискачами виключається ймовірність «зісковзування» з лінії різу. У деяких моделях завдяки передбаченому маятниковому ходу лезо здійснює одночасно з рухом вгору/низ і незначне вліво-вправо. Однак у цьому випадку падає якість поверхні зрізу.
Різноманітність виконань електролобзиків
В інтернет-магазині Булат Метал є можливість придбати електричний лобзик кількох видів. Вони можуть відрізнятися:
Типом живлення
- від електромережі — відрізняються тривалим терміном роботи, але «прив'язані» до точки електроживлення;
- акумуляторні — зручніші у використанні за рахунок мобільності, проте потрібна регулярна підзарядка.
Формою ручки
- Скобоподібна — найпоширеніше виконання, оскільки під час виконання різання можна легко та зручно утримувати інструмент однією рукою. При цьому можна добре контролювати шлях розпилу.
- Грибоподібна — на таких моделях для їх утримання потрібно "задіяти" дві руки. Однак простіше робити розрізи на похилих площинах.
Потужністю
- Побутові електролобзики відрізняються недорогою вартістю. Але мають стандартний набір функцій. Як правило, це моделі з безщітковим електродвигуном.
- Професійний інструмент комплектується широким списком функціональних можливостей, наприклад, з підсвічуванням робочої області. Мають значно більшу потужність у порівнянні з попередніми аналогами. Проте коштують значно дорожче. І хоча здатні забезпечити високу якість зрізу не завжди є сенс купувати такі моделі для дому.
Особливості вибору необхідної моделі електролобзику
Вибираючи електричний лобзик, варто неодмінно звернути увагу до його основні технічні параметри.
Насамперед на потужність електродвигуну. Стандартно інструмент випускається із цим показником у діапазоні 300…1000 Вт. Для побутових цілей оптимальним варіантом буде електролобзик із потужністю 300…600 Вт. З його допомогою можна робити різи по дереву завтовшки до 85 мм. І навіть порізати 8-міліметровий лист нержавіючої сталі. Для вирізання по металі більшої товщини краще використовувати потужніший інструмент. Як правило, на таких моделях встановлені щіткові електродвигуни.
Другим визначальним параметром частота ходу. Це кількість зворотно-поступальних рухів, що здійснюються за 1 хвилину пиляльним полотном. Зазвичай цей показник коливається 300...3000 разів/хв. Для регулювання цього параметра передбачено кнопку на корпусі. Змінювати частоту можна перед включенням інструмента, а й під час виконання різу.
На спосіб кріплення пиляльного полотна. Стандартно передбачено два типи: за допомогою ключа чи самозатискного патрона. У першому випадку для фіксації пили під час її заміни потрібно використовувати спеціальний шестигранник відповідного розміру. У другому варіанті — для виконання цієї операції достатньо відігнути скобу, а після встановлення нового пиляльного полотна повернути її у вихідне положення. Деякі моделі випускаються із лазерним покажчиком. Такий пристрій дозволить заощадити час на попередній розмітці під час здійснення великої кількості прямих різів.