Кріплення та кріпильна техніка +38 (098) 317-97-75+38 (063) 454-40-69 Гідравлічне обладнання +38 (050) 504-43-18+38 (098) 317-97-75
+38 (050) 504-43-18 Гідравлічне обладнання

Відбійні молотки

You have chosen:
Vendor
Потужність, Вт
Частота удару, уд/хв
Сортування: по ціні

    Відбійні молотки для демонтажу різних конструкцій

    Підготовка поверхні під будівництво нових доріг, ремонт дорожнього полотна, видобуток корисних копалин, знесення старих будівель та підготовка майданчиків під нові — ось далеко не повний перелік робіт, які можна полегшити цим нескладним, але дуже ефективним інструментом.

    Винайдений у 1894 році Чарльз Кінг відбійний молоток мало змінився у своїй конструкції, але зазнав безліч поліпшень у виконанні. Сучасні зразки стали набагато легшими, ергономічнішими та продуктивнішими.

    Подальший розвиток техніки дало змогу вдихнути нове життя в ідею Кінга. Тепер важку працю за людину виконує молодший, але потужніший брат відбійного молотка — гідравлічний молот, що встановлюється на екскаваторі.

    Влаштування та принцип дії відбійного молотка

    Принцип дії заснований на перетворенні механічної енергії в енергію удару робочої частини інструменту: долота або піки, залежно від характеру робіт, що виконуються. Механічна енергія від двигуна чи компресора розганяє поршень, який передає рух бойку. Бойок закінчується оснащенням, що впливає на матеріал, що руйнується.

    Механізм зібраний у міцному корпусі. Залежно від типу інструменту тут можуть встановлюватися двигун (електричні, бензинові моделі), або система повітропроводу (пневматичні моделі), або гідравлічна система (гідравлічні моделі).

    Сила удару передається на ударний механізм, що закінчується патроном. У патроні кріпиться оснастка. Є дві рукоятки для утримання інструменту та елементи керування та захисту:

    • кнопка запуску;
    • захисні елементи;
    • шумоізоляція;
    • гасителі вібрації.

    Для різних робіт передбачено три різновиди патронів:

    • SDS Plus — видалення старих покриттів та пробивання штроби в стіні;
    • SDS Max — штробування та руйнування бетонних стін;
    • Hex — найбільш універсальний.

    Патрони типу Hex призначені для зняття всіх видів покриттів, руйнування монолітних конструкцій та ремонту дорожнього полотна.

    Типи та виконання відбійних молотків

    Існує два виконання відбійників: вертикальні та горизонтальні. Іноді їх називають підлоговими та ручними. Вертикальні моделі мають дві ручки зверху та можуть руйнувати дорожнє покриття та поверхневий шар землі, підлогу у будинках. Мають силу удару до 75 Джоулів, тому отримали назву бетоноломів.

    Горизонтальні моделі мають також дві ручки, але розташовані спереду та ззаду. Таким інструментом обробляють стіни та інші вертикальні поверхні. Моделі такого виконання значно легші за вертикальні, оскільки їх доводиться тримати в руках, без опори знизу.

    Поділ за типом приводу відбійних молотків

    Перші зразки відбійних молотків були пневматичними. З подальшим розвитком техніки з'явилися електричні, бензинові та гідравлічні моделі. Кожен тип має свої переваги та недоліки.

    Пневматичні відбійники стали улюбленими моделями шляховиків через простоту конструкції, надійність і значну потужність. Комунальні служби використовують такий інструмент для ремонту доріг та будівель, прокладання теплотрас.

    Електричні відбійні молотки можуть працювати від звичайної мережі змінного струму. Тому часто називають мережевими. Для їх застосування не потрібно тягнути компресор та громіздкі повітряні шланги високого тиску. Вони відрізняються високою продуктивністю та великою силою удару.

    Бензинові моделі цінують високу автономність. Для їхнього застосування не потрібно ні електричної мережі, ні повітряного компресора. За потужністю вони не поступаються електричним, але мають підвищений рівень шуму та вихлоп. Останнє не дозволяє застосовувати їх у закритих приміщеннях, підвалах тощо.

    Гідравлічні відбійні молотки з конструкції дуже схожі на пневматичні, але замість повітря в них працює гідравлічна рідина. Мають значний недолік: неможливість автономної роботи. Працюють лише в парі з технікою, здатною створити тиск у гідравліці.

    Технічні характеристики відбійного молотка

    Технічних характеристик у відбійника небагато, і тісно пов'язані між собою. Вибір інструменту, зазвичай, роблять за його продуктивністю, яка має дві складові: силу удару та частоту ударів. Від сили удару залежить, з якими роботами та матеріалами може впоратися інструмент. Від частоти залежить швидкість роботи.

    Друга характеристика — потужність інструменту. Тут мається на увазі кількість енергії, яка має бути підведена до інструменту в одиницю часу. Природно, що чим потужніший інструмент, то більша його маса. Відбійники невеликої потужності мають вагу до 6 кг. Найпотужніші інструменти можуть важити до 17 кг. Їх називають професійними та використовують на найважчих роботах. За аналогією, малі відбійники називають побутовими.

    Професійний інструмент, крім ваги, відрізняється якістю, надійністю та наявністю додаткових функцій, які роблять роботу з ним комфортною та безпечною:

    • регулювання частоти та сили удару дозволяє не бити по старій стіні з черепашника, як по бетону, заощаджуючи сили робітника та енергію;
    • захист від вібрації є обов'язковим елементом якісного інструменту, створюючи комфорт у роботі та оберігаючи від професійних захворювань;
    • функція плавного пуску додає комфорту та захищає від «зворотного удару»;
    • захист від випадкового включення вимагає пояснення.

    Дорогі моделі професійного інструменту можуть оснащуватися датчиками, приладами та системами сигналізації з метою захисту двигуна від перегріву та виходу з ладу.

    Поширені запитання про Відбійні молотки

    Какие товары в категории Відбійні молотки самые популярные?

    Почему стоит купить Відбійні молотки в Булат Металл?

    Булат Металл предлагает выгодные цены на Відбійні молотки, а также прогрессивную скидочную систему для постоянных клиентов.