Пневматичні дрилі
Пневмодрель — зручний інструмент для свердління
Щоб просвердлити велику кількість отворів у різних матеріалах у виробничих умовах досить часто застосовують пневматичну дриль. Для роботи даного інструменту потрібна стала подача стисненого повітря, наприклад, за рахунок установки гідростанції. Так як обертання свердла забезпечується за допомогою пневмодвигуна. Тому такий пристрій не раціонально використовувати у побуті.
В основному пневмодрелі застосовуються на авторемонтних сервісах і майстернях, при будівництві швидкомонтованих споруд, у виробничих цехах, де використовується й інший пневматичний інструмент, наприклад, шліфувальні машини, фарбопульти. Так як завдяки простій конструкції вони мають більшу довговічність у порівнянні з електричними аналогами.
Переваги та недоліки пневматичних дрилів
Велику популярність пневматичний дриль набув за рахунок низки незаперечних експлуатаційних переваг:
- Автономність. Цей інструмент може функціонувати без доступу до електромережі. Досить далеко від місця його застосування встановити компресор. Наприклад, при зведенні металоконструкції чи заміського будинку.
- Зручність використання. При роботі з пневмодріллю руки менше втомлюються, тому що вона значно легша за електричний аналог.
- Забезпечується високий рівень безпеки. Адже відсутня можливість ураження електричним струмом навіть при свердлінні отворів в умовах підвищеної вологості.
- За рахунок простоти конструкції гарантується надійність та довговічність експлуатації.
- Відрізняється практично низьким рівнем шуму;
- Має гарну ремонтопридатність.
Однак за такої кількості плюсів є і головний мінус. Для роботи пневматичним дрилем потрібна покупка компресора.
Пристрій та принцип роботи пневмодрилі
Конструкція цього інструмента практично складається з трьох вузлів:
- корпуси з розточуванням циліндричної форми;
- ротора, встановленого на підшипникових опорах та розміщеного в порожнині з ексцентриситетом;
- пластин, поміщених між лопатками.
Функціонування такого пневматичного інструменту ґрунтується на принципі обертання роторного механізму під дією повітряного потоку великого тиску. Стиснене повітря подається спеціальним каналом у простір між лопатками. За рахунок прагнення розшириться, він починає повертати ротор, а відповідно і закріплений на ньому патрон зі свердлом. Дійшовши до випускного отвору, повітряний потік виходить назовні. Так як стиснене повітря надходить у роторний простір постійно під високим тиском, забезпечується процес обертання ріжучого інструменту.
Які бувають пневмодрилі
Пневматичні дрилі випускаються у трьох основних виконаннях:
- пістолетна — найпоширеніший вид;
- пряма — у даних моделях відсутня пістолетна рукоятка, що дозволяє зручно свердлити отвори невеликих діаметрів на деталях складної конфігурації;
- кутова — шпиндельний вузол розташований перпендикулярно до осі двигуна, це дозволяє робити отвори на ділянках з обмеженим доступом.
Для підвищення функціональних можливостей цей пневматичний інструмент може бути реверсивним.
Як правильно вибрати пневмодрель
Плануючи покупку пневматичного дриля, потрібно визначитися з необхідними швидкостями обертання свердла. Якщо свердлити отвори діаметром не більше 3 мм, наприклад, для точкового зварювання, то рекомендується віддати перевагу моделям з кількістю оборотів шпинделя до 10 000. Якщо ж частіше працюватимете з отворами Ø10-13, то краще вибрати пневмоінструмент з 700…800 обертів за хвилину.