Кріплення та кріпильна техніка +38 (098) 317-97-75+38 (063) 454-40-69 Гідравлічне обладнання +38 (050) 504-43-18+38 (098) 317-97-75
+38 (050) 504-43-18 Гідравлічне обладнання

Розширювальні бачки

You have chosen:
Vendor
Довжина, мм
Сортування: по ціні

    Розширювальний бак — важливий елемент системи опалення

    Зі шкільного курсу фізики відомо, що всі тіла при нагріванні розширюються. Вода не є винятком. Наслідком розширення стане збільшення її обсягу. В опалювальній системі задіяна велика кількість води, яка використовується як теплоносій. Та й діапазон температур може коливатися від 4 градусів при пуску опалення і до 95 градусів в сильні морози.

    Опалювальна система складається з твердих елементів (труби, радіатори), які не можуть розтягуватися. Куди подінеться обсяг води, що утворився в процесі розігріву системи? Для отримання додаткового обсягу води встановлюють розширювальні баки. В іншому випадку можна зіткнутися з численними протіканнями та поривами.

    Конструкції та принцип роботи розширювальних бачків

    Існує два типи бачків: відкриті та закриті. Відкриті є, зварену з листа сталі, ємність довільної форми. Як правило, прямокутну, що встановлюється в настінному або підлоговому варіанті (на ніжках), неподалік верхньої точки контуру опалення і з'єднану з ним відрізком труби. При розширенні води в системі опалення зайва вода заповнить бачок, а при охолодженні - піде з ємності назад. Таким чином підтримуватиметься сталість тиску.

    Ще дві корисні функції, які виконує бачок відкритого типу, це збирання та видалення в атмосферу повітряних бульбашок із системи. Крім того, при витоках, розборі або випаровуванні води із системи опалення, додати її можна доливом у розширювальну ємність. Сучасні опалювальні системи на базі газового або твердопаливного котла проектують із закритими розширювальними бачками, які мають усередині плоску або грушоподібну мембрану, що розділяє їх на дві частини.

    При розширенні води вона надходить у бачок і тисне на мембрану. Сила опору мембрани підтримує постійний тиск у системі. Конструктивно бачки можуть виконуватися або у горизонтальному, або у вертикальному виконанні. Залежно від об'єму можуть кріпитися на самому трубопроводі, на стіні або підлозі.

    Вибір типу та обсягу розширювального бачка

    Мінімальний обсяг розширювальної ємності має бути не менше 10% від об'єму води у системі. Більший обсяг не завадить, а лише додасть надійності у роботі. Об'єм води в системі можна розрахувати за потужністю котла з міркування 15 літрів на кіловат потужності.

    Роблячи вибір між закритими та відкритими бачками враховуйте такі фактори:

    • відкриті набагато дешевше та надійніше;
    • вибір відкритого типу має на увазі установку в системі додаткових кранів для стравлювання повітря та запобіжного клапана від надлишкового тиску;
    • перевагою бачків закритого типу, вважається високий рівень автоматизації роботи.

    У приватних домогосподарствах найкращим варіантом вважається система з розширювальним баком відкритого типу. Другий варіант більше застосовується для офісів та невеликих підприємств, коли доводиться монтувати опалення, не маючи доступу на горище чи технічний поверх.

    Поширені запитання про Розширювальні бачки

    Какие товары в категории Розширювальні бачки самые популярные?

    Почему стоит купить Розширювальні бачки в Булат Металл?

    Булат Металл предлагает выгодные цены на Розширювальні бачки, а также прогрессивную скидочную систему для постоянных клиентов.