Рулетки вимірювальні
Вимірювальні рулетки — незамінний інструмент у побуті та на будівництві
Вимірювальні рулетки широко використовують не лише при будівництві, а й у побуті. Це компактний пристрій, який дозволяє швидко виміряти відстань між предметами, дізнатися радіус, діаметр кола або провести інші обчислювальні дії. Предмет настільки популярний, що його можна зустріти навіть на ключах від будинку як брелок. Але це ставиться до дуже невеликих моделей. Більшість все ж таки воліє вибирати інструмент серйозніше, враховуючи свої потреби та уподобання.
Особливості вимірювальних рулеток
Конструкція приладу максимально проста та надійна. По суті, це стрічка, яку намотали на котушку і упаковали в компактний корпус. Вимірювальні рулетки відрізняються за такими характеристиками:
- матеріалу полотна та корпусу;
- виду механізму, що змотує;
- з автостопором та без нього;
- довжина вимірювального полотна;
- одиницям виміру;
- односторонньою або двосторонньою розміткою;
- виду зачепу.
Види вимірювальних рулеток
Розвиток технологій зачепив і такий простий механічний прилад. Вже нікого не здивуєш лазерними рулетками, а нещодавно на ринку з'явилися електронні. Особливості кожного виду вимірювальних рулеток такі:
- Ручні. Один із найстаріших видів рулеток. Дуже надійні у використанні. Через те, що стрічку потрібно скручувати вручну, їх використовують рідко. Але дуже гарні для невеликих вимірів.
- Механічні. Основний плюс цієї моделі - автоматична смотка стрічки. Але потрібно вибирати пристрої із якісним механізмом. Інакше полотно може застрягти або навіть поранити людину під час змотування.
- Будівництво. Мають більшу довжину, в середньому до 10 метрів. Корпус із міцного пластику та металу, зазвичай прогумований. Відрізняються наявністю стопора, який дозволяє зафіксувати пристрій на потрібній відмітці.
- Геодезичні. Використовуються для вимірювання земельних ділянок. Довжина полотна від 10 метрів і вище, а саме полотно виготовлене зі скловолокна. Змотуються такі рулетки, зазвичай, вручну, щоб не пошкодити шкалу.
- Побутові. Найпоширеніший тип рулеток. Бувають різні від напівпрофесійних моделей з зачепами і гумовими вставками, до дуже простих пластикових варіантів. Від професійних їх відрізняє менша точність та довжина.
- Електронні. На вигляд це класичні механічні рулетки, але замість шкали із поділками використовують спеціальний дисплей. Зазвичай живляться від акумулятора або батарейок. Вирізняються високою точністю.
- Лазерні. Дуже зручний та точний прилад. Замість шкали використовується промінь лазера, який фіксує відстань від основи рулетки до об'єкта, що вимірювається.
- Міні-рулетки. Фактично це брелок, який можна прикріпити на сумку чи ключі. Розмір такої рулетки трохи більше кришечки від пластикової пляшки. Довжина полотна до двох метрів. Не надто точні та надійні, але підходять для простих вимірів і майже завжди під рукою.
На які характеристики звернути увагу при виборі рулеток
Всі параметри впливають на роботу пристрою. Наприклад, від матеріалу вимірювального полотна залежить те, яку відстань можна висунути рулетку без зламу. Чим м'якше полотно, тим швидше вимірювальна рулетка надламується. А якість нанесеної розмітки дуже впливає на точність вимірювань.
Важливим показником для зручності користування читають вид зачепа. Він може бути з магнітом, що допоможе при вимірюванні металевих об'єктів, а може мати спеціальний наконечник для роботи з круглими або дугоподібними предметами. Також є зачепи, які допоможуть виміряти скошений край. Також потрібно звертати увагу на механізм змотування та якість корпусу. Адже через сильний обертальний момент неякісна рулетка може просто розсипатися в руках. Корпус бажано вибирати гумовий, щоб не ковзав у руках.