Торцювальні пили
Торцювальні пили для обробки дерев'яних виробів
Удосконалені та зручні в роботі торцювальні пили користуються великою затребуваністю при розпилюванні значних обсягів бруса, дощок, інших видів пиломатеріалів, а також композитних структур із вмістом деревини. Основа конструкції — розміщення різального пристрою з електроприводом на станині горизонтального виконання з ідеально плоскою поверхнею.
Особливості застосування торцювальних пилок
У каталозі інтернет-магазину «Булат Метал» представлений великий вибір сучасних модифікацій, що дозволяє вибрати та придбати професійний чи побутовий варіант такого електроінструменту для використання у різних сферах деревообробки для отримання заготовок або деталей з оптимальним стикуванням торців між собою.
Встановлювана на стіл або станина, що розташовується на ніжках, призначена саме для максимальної точності різу. Торцювальна пилка найчастіше необхідна в наступних операціях:
- припасування до оптимальних розмірів дверних блоків;
- облаштування при будівництві будинків та додаткових прибудов дерев'яних конструкцій;
- у виробництві декоративних рамок;
- серійне виготовлення плінтусів;
- в процесі обробки поверхонь панелями із пластику або вагонкою;
- для якісного укладання паркетної та дерев'яної підлоги, покриття з ламінату.
Певні навички сприяють виконанню такого завдання, як вибірка товщі матеріалу для утворення пазів, що часто потрібне під час виготовлення віконних та дверних рам.
Відмінності між різними моделями торцювальних пилок
Специфіка планованої експлуатації визначає розподіл подібних пристроїв на дві основні категорії:
- Побутові інструменти дешевші і підійдуть при щадному режимі навантажень.
- Професійні вироби гарантують підвищену якість розкрою та точності підсумкового результату.
За особливостями складання розрізняють звичайні та комбіновані торцювання. Перший варіант буде ідеальним з точки зору точності та акуратності лінії різання. У другому випадку відсутня статичність робочого процесу, що трохи знижує показники якості, але агрегат набуває хорошої мобільності для застосування в різних точках об'єкта.
За способом живлення всі моделі поділяються на мережеві або акумуляторні пили торцювальні з наявністю змінних батарей.
Декілька критеріїв важливо враховувати на етапі вибору.
Характеристики потужності та габарити диску
Насамперед важливо передбачити інтенсивність використання, а також властивості матеріалів. При цьому слід мати на увазі:
- висока потужність дозволить використовувати диски великого розміру. Ви успішно впораєтеся з більш масивними заготовками, включаючи колоди та брус;
- пропорційно збільшення таких показників зростає вага торцювальної пилки та її вартість;
- у домашніх умовах цілком достатньо мати інструмент у межах 1,5 кВт.
Діаметр диска для аматорських пристроїв зазвичай становить близько 250 мм. Багато виробників пропонують придбати обладнання з комплектом з кількох дисків різного кола.
Вид двигуну
За типом мотора можна купити пилу торцювальну по дереву в наступних варіантах:
- пристрої з асинхронним двигуном відносяться до ідеальних пристроїв завдяки мінімальному рівню шуму та тривалому терміну експлуатації. Особливо гарний такий варіант при запланованих великих обсягах робіт;
- колекторні обійдуться дешевше, але їм притаманний поступове зношування щіток.
Другий тип двигуна переважно використовується в побутових моделях.
Показники пропилу
Від розмірів різального елемента залежить ширина розпилювання. Важливо враховувати, що ряд моделей здатний рухатися виключно у вертикальній площині, деякі можуть переміщатися і по горизонталі. У разі торцювальна пилка з протяжкою дає можливість користувачеві притягувати чи відводити диск від. Лінія отриманого різу виходить у середньому на 50% більше.
При запланованій роботі з листами великого розміру, дерев'яними плитами, дошками краще зупинитися на інструменті з двома напрямними.
Кількість оборотів торцювальних пил
Цей параметр безпосередньо впливає на чистоту розпилювання. Якість розкрою прямо пропорційно числу об/хв, яке рекомендується близько 4500 з коливаннями до ±500.
Передача
Надійна зубчатка вигідна відсутністю прослизання при піковому навантаженні. Ремінна передача менш шумна і гарантує необхідну якість різання. Поворотна система дозволяє розворотів під певними кутами. Цей механізм необхідний точної фіксації і повинен мати навіть мінімального люфта.
Варто також звернути увагу при виборі пили торцювання на оригінальні додаткові опції — авторегулювання кількості обертів, підсвічування, лазерний нівелір, обмежувач глибини розпилювання.