Шайби
Шайби для різьбового з'єднання
Будучи спеціальним кріпильним виробом шайби, призначені для запобігання його розкручування при експлуатації вузла або обладнання. Завдяки правильному вибору виробу, з урахуванням його функціональних особливостей, конструкції та призначення можна досягти збільшення контактної поверхні. Зовнішній вигляд шайб досить пізнаваний і в проект включено отвір, необхідний для підкладання під головку гайки (болтову або гвинтову). Одні з найпоширеніших деталей кріпильного вузла застосовуються досить й у різних сферах господарювання, у побуті та промисловості.
В описі виробів вони можуть мати назву прокладок, що відображає їх основне і цільове призначення. Використання деталей дозволяє підвищити міцність різьбового чи гвинтового з'єднання, продовжити термін експлуатації механізму чи збірної конструкції різного призначення. Розширений асортимент спеціального та універсального кріплення дозволяє підібрати необхідні деталі різних конфігурацій для цільового застосування. При виборі слід враховувати функціональні особливості окремого типу, їх специфіку та призначення, технічні та стандартизовані параметри. Наша компанія реалізує шайби оптом та в роздріб.
Різновиди шайб та особливості основних видів виробів
Розширений асортимент, куди включені шайби різних типів, дозволяє швидко і просто підібрати необхідний вид виробів. Виходячи з назв, які відображають цільове призначення або конструкційні та функціональні особливості елементів кріплення визначається та їх класифікація:
- плоска, використовується з болтами та гайками, допомагає в рівномірному розподілі навантаження на матеріал фіксованих деталей та поверхонь;
- шайба-гровер або пружинна є роз'єднаним кільцем і забезпечує мимовільне розкручування різьбових з'єднань;
- стопорні (із зовнішніми зубами або з внутрішніми зубами) сучасний вид виробів, важливих для запобігання самовідгвинчування різьбових елементів;
- Nord-Lock, такі шайби мають унікальну і впізнавану конструкцію, що зупиняє відгвинчування і створена напруга, що зберігає, в місці кріплення.
Існують і інші види кріпильних виробів, тому заставна шайба необхідна для захисту матеріалів, а ущільнювальна підвищує рівень ізоляції з'єднання. Окремо випускаються елементи кріплення з гумовою прокладкою, що має високі ізолюючі характеристики, як і конусні деталі.
Збільшена конструкція дозволяє розширити площу притиску, а регулювальні впливають на рівень фіксації кріплення. У свою чергу тарілчаста деталь потрібна для збільшення якості з'єднання, а ось посилена гарантує продовження терміну експлуатації скріпленого вузла та підвищує його ефективність.
Залежно від цільового призначення виділяють інші типи кріплення, до яких належать завзяті, косі і контактні елементи. Додаткова класифікація проводиться з урахуванням матеріалів, що застосовуються при виготовленні або способів додаткової обробки готових елементів, шайба може бути:
- мідна, повністю захищена від корозії;
- сталева із високими параметрами міцності;
- алюмінієва чи латунна спеціального призначення.
Використовується у виробничому процесі та нержавіюча сталь, що відповідає загальноприйнятим міжнародним стандартам. Обробка проводиться найбільш поширеними методами оцинкування, в окремих випадках можливе застосування деталей без додаткового покриття.
Де застосовуються шайби
Якість, матеріал виготовлення та стійкість шайби регламентовано міжнародними стандартами та технічними характеристиками. Виходячи з первісних параметрів допускається наявність незначних похибок, що не мають критичного впливу на функціональні властивості кріпильних елементів. Використовуються деталі кріплення при складанні, проведенні ремонтних робіт і в промисловості, при обслуговуванні та домашньому господарстві. Швидкознімні призначені для прискорення процесу монтажу та демонтажу, а ось кузовна шайба затребувана в авіаційній та автоскладальній сфері.
У будівництві використовується широкий спектр покрівельних виробів, деталей для теплоізоляції та окремо для дерев'яних будівель. При виготовленні сучасного обладнання потрібними залишаються хвиляста і зубчаста шайби, що є частиною численних кріпильних вузлів. За рахунок застосування квадратної та прямокутної спрощується ремонт та будівництво комерційних чи цивільних будинків, збирання металоконструкцій. Використовуються в промисловості та більш рідкісні елементи, такі як багатолапчаста або двовиткова, що мають свої особливості конструкції.